wszystkie wydarzenia

Warsztaty „Zadbaj o pamięć, zadbaj o zdjęcia”

Środa

27.10.2021

17.30-19.00

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty prowadzone przez Centrum Archiwistyki Społecznej we współpracy z Dźwiękowym Archiwum Kcyni! Warsztaty odbędą się w Urzędzie Miejskim w Kcyni, ul. Rynek 23, sala nr 1.

W trakcie warsztatów będziemy:

  • opisywać stare fotografie i tworzyć do nich tagi (indeksy),
  • szukać informacji o miejscach, ludziach, wydarzeniach z całej Polski – poznamy możliwości Otwartego Systemu Archiwizacji,
  • wspólnie stworzymy kolaż zdjęć z Kcyni! zachęcamy do przesłania zdjęć w formie elektronicznej – wspólnie zróbmy kolaż, który później opublikujemy w Internecie!

Zachęcamy do wcześniejszego przesyłania cyfrowych zdjęć na adres: justyna.makarewicz@kcynia.pl. W dniu spotkania od 16.30 będzie możliwość przyjścia i zeskanowania swoich starych fotografii!

Spotkanie poprowadzą:
Małgorzata Pankowska-Dowgiało – historyczka, archiwistka, kierowniczka Działu Rozwoju Kompetencji Archiwistów Społecznych w Centrum Archiwistyki Społecznej. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie m.in. kierowała Archiwum Fotografii, prowadziła projekty z zakresu opracowania, udostępniania i popularyzacji zbiorów archiwalnych. Lubi literaturę faktu i teatr.

Adriana Kapała – historyczka, archiwistka, działaczka społeczna. Koordynatorka edukacji i szkoleń w Centrum Archiwistyki Społecznej. Poprzednio związana z Fundacją Ośrodka KARTA, gdzie koordynowała projekty dokumentacyjne w nurcie historii mówionej. Na co dzień zakochana w starych filmach, poezji i nagrywaniu relacji świadków historii.

wszystkie wydarzenia