Materiały, którymi dysponuje stowarzyszenie, dotyczą dwudziestowiecznej historii Ostrowca Świętokrzyskiego. Zasoby pozyskiwane są poprzez realizację projektów, darowizny członków stowarzyszenia lub osób trzecich. W zbiorach znajdują się zdigitalizowane zdjęcia i dokumenty ostrowieckich instytucji publicznych. Część zbioru została opracowana i stała się kanwą kilku projektów historyczno-artystycznych: „Klasa robotnicza idzie do raju”, „Rock Afera”, „Kolonia Robotnicza w Ostrowcu Świętokrzyskim – historia mówiona”.
W ramach projektu „Klasa robotnicza idzie do raju” prezentowane są zapisy rozmów przeprowadzonych w 2009 r. z hutnikami i fotografami – twórcami wystawy z 1979 r. – dotyczące pracy w hucie w 1979 r., oraz fotografie przedstawiające życie rodzinne hutników.
W ramach projektu „Rock Afera” prezentowane są archiwalia związane z młodzieżową sceną muzyczną Ostrowca Świętokrzyskiego lat 90. XX w., takie jak: lokalne gazety, ziny, ulotki, naklejki, szablony, murale, plakaty, bilety z koncertów, naszywki, okładki kaset, zdjęcia z koncertów, filmy, piosenki.
W ramach projektu „Kolonia Robotnicza w Ostrowcu Świętokrzyskim – historia mówiona” na stronie internetowej udostępnione są zapisy rozmów przeprowadzonych w 2010 r. z mieszkańcami kolonii robotniczej na temat losów osiedla, z podziałem na okres przedwojenny, wojenny i powojenny XX w. Do wspomnień dołączone są fotografie pochodzące ze zbiorów prywatnych oraz z archiwów ostrowieckich instytucji publicznych.
W zbiorach znajduje się ok. 1200 skanów szklanych negatywów pochodzących z archiwum byłej Huty Ostrowiec z lat 1925–1946 (obecnie własność Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim). Wojciech Mazan rozpoczął udostępnianie tych materiałów na blogu. Ponadto zasób obejmuje ok. 300 negatywów szklanych z lat 30. XX w., przekazanych przez osobę prywatną (w trakcie digitalizacji), ok. 1000 zdjęć dokumentujących kronikę Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej z lat 1957–1989, kilkadziesiąt nagranych wywiadów ze świadkami historii (wykorzystanych w projektach „Klasa…” i „Kolonia…”). Wojciech Mazan prowadzi także bloga „Żydowski Ostrowiec”, na którym gromadzi materiały dotyczące żydowskiej społeczności miasta, oraz bloga, na którym publikuje wybrane artykuły z gazety „Walczymy o Stal”, ukazującej się w latach 1951–1990 w Ostrowcu (archiwum „WoS” znajduje się w redakcji „Gazety Ostrowieckiej”).