Łapskie Towarzystwo Regionalne udostępnia fotografie z lat 1918─1939. Pochodzą one m.in. z kolekcji prywatnych, ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Centralnego Litewskiego Archiwum Państwowego w Wilnie.
Towarzystwo posiada zbiór materiałów archiwalnych zgromadzonych na 150. rocznicę powstania Kolei Warszawsko-Petersburskiej w Łapach. Są to m.in. fotografie, znaczki z pieczęciami stacji w Łapach i książka telegraficzna pochodzące z 1915 r., fragment mapy drogowo-kolejowej Królestwa Polskiego oraz linii kolejowej w Łapach, rozkłady jazdy pociągów z końca XIX w., pieczęć warsztatów w Łapach z 1870 r., rejestr chrztu z 1864 r., mapa z 1862 r., pocztówki, plan stacji, karty zarobków pracy, legitymacje, bilety. Materiały pochodzą m.in. ze zbiorów: Archiwum Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach, Archiwum Diecezjalnego w Łomży, Archiwum Parafii pw. św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej, Instytutu Pamięci Narodowej ─ Oddziału w Białymstoku, Archiwum Państwowego w Białymstoku, Litewskiego Centralnego Archiwum Państwowego w Wilnie oraz zbiorów prywatnych.
Na 100-lecie erygowania parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach zaprezentowano fotografie i dokumenty z archiwum parafialnego z 1906 r. oraz lat 20.─90. XX w., udostępnione dzięki proboszczowi parafii oraz prywatnym darczyńcom. Na stronie internetowej zamieszczony został fragment kroniki rodzinnej spisanej przez Stanisława Mieczkowskiego w 1996 r., udostępnionej przez Annę Mieczkowską-Chabros oraz wspomnienia i fotografie dotyczące łapskiego cmentarza.