Zainspiruj się do działania! Webinar z „Tu było, tu stało”
Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki archiwów społecznych na drugi webinar inspiracyjny, podczas którego porozmawiamy o tym, jak organizować wydarzenia angażujące lokalną społeczność.
Tym razem naszą gościnią będzie Patrycja Jastrzębska – poznamy działania „Tu było, tu stało” i wejdziemy w warszawską przestrzeń miejską. Porozmawiamy o tym, jak za pomocą opowieści o architekturze i przestrzeni można angażować społeczność. „Tu było, tu stało” to jedno z wielu działań Stowarzyszenia Masław – innym jest Społeczne Archiwum Warszawy, które działa od 2016 roku.
Spotkanie odbędzie się na platformie ClickMeeting, link roześlemy 10 kwietnia rano.
Podobnie jak w przypadku poprzedniego webinaru z Justyną Makarewicz z Dźwiękowego Archiwum w Kcyni, do udziału w spotkaniu zachęcamy wszystkie archiwa społeczne, a szczególnie te, które planują udział w „Archifeście. Weekendzie archiwów społecznych”. Webinar zacznie się od krótkiej części organizacyjnej, w czasie której Maria Mossakowska i Karolina Sakowicz z CAS, opowiedzą o tym przedsięwzięciu i odpowiedzą na pytania dotyczące Archifestu.
Archifest, który w tym roku odbędzie się między 7 a 9 czerwca, to pierwsze tego typu działanie: chcemy zachęcić archiwistów społecznych i archiwistki społeczne do zorganizowania spotkań, wydarzeń i atrakcji, które skierowane będą do Waszych lokalnych społeczności. Wesprzemy Was w tym merytorycznie i promocyjnie; Archifest to także zaproszenie do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Archiwów, który obchodzimy 9 czerwca!
Gościni spotkania
Patrycja Jastrzębska – historyczka sztuki, absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, edukatorka, redaktorka, kuratorka wystaw. Autorka popularnej inicjatywy „Tu było, tu stało” oraz prezeska Stowarzyszenia Masław. Działa w obszarze dziedzictwa architektonicznego oraz przestrzeni miejskiej Warszawy. Szczególnie interesują ją przemiany, jakie zachodziły w przestrzeni stolicy po transformacji ustrojowej. Od ponad dekady dokumentuje te zmiany i dzieli się refleksją na ich temat z mieszkańcami publikując, animując dyskusje oraz prowadząc wykłady i warsztaty.
Prowadzi stałą rubrykę „Tu było, tu stało” w miesięczniku „Stolica” poświęconą utraconemu i przekształconemu dziedzictwu Warszawy. Inicjatorka licznych akcji społecznych i projektów, m.in. „Poszukiwania dziewczynki ze zdjęcia na tle getta z 1946 r.“, „Warszawianka – krajobrazowe dziedzictwo Warszawy“. Nominowana w plebiscycie „Osobowości 25-lecia” przez miesięcznik „Architektura-Murator” w kategorii „Rewitalizacja i ochrona zabytków”. Koordynatorka ds. projektów edukacyjnych w Narodowym Instytucie Dziedzictwa.
Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w ustawieniach przeglądarki. Zobacz naszą politykę prywatności.