wszystkie wydarzenia

Nagrywamy w wakacje: jak zrealizować dobry wywiad?

Wtorek

28.06.2022

18.00–19.30

Zapraszamy na pierwszy (z dwóch) wakacyjnych webinariów poświęconych realizacji projektów historii mówionej! Na pierwszym spotkaniu przyjrzymy się realizacji samych nagrań.

Spotkanie poprowadzą Adriana Kapała (CAS) i Mariusz Bieciuk (ambasador CAS z woj. podlaskiego).

W trakcie webinarium dowiecie się m.in.:

  • jak gromadzić wywiady: z jakiej metody skorzystać i jak zadawać pytania?
  • jak przygotować się do nagrywania w terenie?
  • co zrobić po przeprowadzeniu wywiadu? 

Obowiązują zapisy przez formularz Google.

UWAGA: na każdy webinar obowiązują oddzielne zapisy, możliwość zapisania się na spotkanie 5 lipca uruchomimy 28 czerwca.

Link na spotkanie dla zapisanych osób wyślemy 28 czerwca do godziny 10.00. Spotkanie odbędzie się na platformie ClickMeeting, transmisja będzie również dostępna na naszym profilu na Facebooku.

Prowadzący:

Mariusz Bieciuk – ambasador archiwistyki społecznej w województwie podlaskim. Ukończył studia podyplomowe z archiwistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W Białostockim Ośrodku Kultury prowadzi Mediatekę CLZ – archiwum historii mówionej miasta i regionu. Odpowiadał za stworzenie Pracowni Digitalizacji w BOK, obecnie kieruje jej pracami. Brał udział w wielu projektach dokumentacyjnych zakończonych wydawnictwami, wystawami i działaniami edukacyjnymi. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej.

Adriana Kapała – historyczka i archiwistka (absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego), działaczka społeczna. Absolwentka Gender Studies w Instytucie Badań Literackich PAN. Koordynatorka szkoleń i edukacji w Centrum Archiwistyki Społecznej. Prowadzi webinaria, szkolenia, koordynuje spotkania w instytucjach kultury, które są zainteresowane rozpoczęciem tworzenia/ wspierania archiwów społecznych. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie m.in. koordynowała projekty historii mówionej prowadziła szkolenia dotyczące nagrywania relacji. W latach 2019-2022 była przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej, obecnie pełni funkcję wiceprezeski PTHM.

wszystkie wydarzenia