wszystkie wydarzenia

Letnia Akademia Archiwistyki Społecznej

Czwartek

26.05.2022

Realizujesz działania związane z archiwami w swojej społeczności i chcesz dowiedzieć się, co zrobić, żeby były bardziej atrakcyjne i angażujące? Zgłoś się do udziału w Letniej Akademii Archiwistyki Społecznej!

Letnia Akademia Archiwistyki Społecznej to 3 dni wypełnione spotkaniami, szkoleniami i wizytami studyjnymi. Uczestników zaprosimy do Warszawy w dniach 25–27 sierpnia 2022. Zapewniamy noclegi, wyżywienie oraz zwrot części kosztów przejazdu. 

Hasło pierwszej edycji programu to “Projektujemy działania lokalne!”. Uczestnicy Akademii dowiedzą się jak skutecznie planować i realizować działania lokalne oparte na zbiorach archiwalnych, jak zdobyć na nie środki finansowe i jak pozyskać wolontariuszy. Swoimi doświadczeniami podzielą się z uczestnikami inni archiwiści społeczni oraz doświadczeni animatorzy. 

Na zgłoszenia przez formularz Google czekamy do 15 czerwca!

Liczba miejsc jest ograniczona – do programu zaprosimy 12 osób.

Żeby wziąć udział w Letniej Akademii Twoje archiwum musi znajdować się w bazie archiwów Centrum Archiwistyki Społecznej. Po zaakceptowaniu przez CAS (w wiadomości mailowej) wypełnionego formularza do bazy archiwów, możesz zgłosić się do Letniej Akademii. Akceptację przesyłamy w ciągu 2 dni roboczych.

Poznaj prowadzące warsztaty!

Ewelina Bartosik

Antropolożka kultury, animatorka, absolwentka Szkoły Trenerów.

W Wolskim Centrum Kultury w Warszawie realizuje projekty społeczno-edukacyjne wokół tożsamości Woli, historii mówionej i tamtejszej architektury. Inicjatorka i współtwórczyni archiwum społecznego na warszawskim Grochowie. Przez 7 lat związana była z Centrum Społecznym PACA i Stowarzyszeniem CAL jako animatorka społeczna i kulturalna. 

Partnerem akademii jest Wolskie Centrum Kultury, w którym odbywać się będą warsztaty.

Hanna Sabat

Animatorka kultury, koordynatorka projektów artystycznych, realizatorka działań edukacyjnych, ekspertka w tematyce związanej ze współpracą z wolontariuszami.

Związana z Wolskim Centrum Kultury, w którym realizuje projekty z obszarów architektury i urbanistyki, sztuk wizualnych i dźwięku w oparciu o lokalną historię i przestrzeń osiedla Koło. 

Wcześniej przez 6 lat odpowiadała za program wolontariatu i działania edukacyjne w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Za projekt rezydencji dla mieszkańców(-nek) „Działaj z Muzeum!” otrzymała Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

Agnieszka Wargowska-Dudek

Menadżerka kultury z doświadczeniem w zarządzaniu w instytucji samorządowej, organizacji pozarządowej oraz zespołach artystycznych, specjalistka ds. pozyskiwania funduszy ze środków zewnętrznych. 

Członkini Rady przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego (do roku 2015)  oraz Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (do roku 2013). Od 2008 roku prezeska i założycielka Fundacji ARTS realizuje projekty sieciujące, międzysektorowe, międzynarodowe i badawcze.

Partnerem akademii jest Wolskie Centrum Kultury, w którym odbywać się będą warsztaty.

wszystkie wydarzenia