Letnia Akademia Archiwistyki Społecznej
Realizujesz działania związane z archiwami w swojej społeczności i chcesz dowiedzieć się, co zrobić, żeby były bardziej atrakcyjne i angażujące? Zgłoś się do udziału w Letniej Akademii Archiwistyki Społecznej!
Letnia Akademia Archiwistyki Społecznej to 3 dni wypełnione spotkaniami, szkoleniami i wizytami studyjnymi. Uczestników zaprosimy do Warszawy w dniach 25–27 sierpnia 2022. Zapewniamy noclegi, wyżywienie oraz zwrot części kosztów przejazdu.
Hasło pierwszej edycji programu to “Projektujemy działania lokalne!”. Uczestnicy Akademii dowiedzą się jak skutecznie planować i realizować działania lokalne oparte na zbiorach archiwalnych, jak zdobyć na nie środki finansowe i jak pozyskać wolontariuszy. Swoimi doświadczeniami podzielą się z uczestnikami inni archiwiści społeczni oraz doświadczeni animatorzy.
Na zgłoszenia przez formularz Google czekamy do 15 czerwca!
Liczba miejsc jest ograniczona – do programu zaprosimy 12 osób.
Żeby wziąć udział w Letniej Akademii Twoje archiwum musi znajdować się w bazie archiwów Centrum Archiwistyki Społecznej. Po zaakceptowaniu przez CAS (w wiadomości mailowej) wypełnionego formularza do bazy archiwów, możesz zgłosić się do Letniej Akademii. Akceptację przesyłamy w ciągu 2 dni roboczych.
Poznaj prowadzące warsztaty!
Ewelina Bartosik
Antropolożka kultury, animatorka, absolwentka Szkoły Trenerów.
W Wolskim Centrum Kultury w Warszawie realizuje projekty społeczno-edukacyjne wokół tożsamości Woli, historii mówionej i tamtejszej architektury. Inicjatorka i współtwórczyni archiwum społecznego na warszawskim Grochowie. Przez 7 lat związana była z Centrum Społecznym PACA i Stowarzyszeniem CAL jako animatorka społeczna i kulturalna.
Partnerem akademii jest Wolskie Centrum Kultury, w którym odbywać się będą warsztaty.
Ewa Celińska-Pyśk
Z wykształcenia historyk i HR-owiec, z pasji koordynatorka wolontariatu i projektów społecznych. Certyfikowany trener ECHOCAST. Kierownik Działu Wolontariatu w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Pracowała w Centrum Wolontariatu Muzeum POLIN. Organizatorka dużych akcji społecznych angażujących setki wolontariuszy („Żonkile”, „Będziesz miłował”), realizatorka działań międzynarodowych (Wolontariat Europejski EVS). Ekspert i trener na ogólnopolskiej konferencji „Wolontariat w kulturze”, Festiwalu Wolontariatu i podczas wizyt studyjnych i szkoleń dla koordynatorów wolontariatu.
Hanna Sabat
Animatorka kultury, koordynatorka projektów artystycznych, realizatorka działań edukacyjnych, ekspertka w tematyce związanej ze współpracą z wolontariuszami.
Związana z Wolskim Centrum Kultury, w którym realizuje projekty z obszarów architektury i urbanistyki, sztuk wizualnych i dźwięku w oparciu o lokalną historię i przestrzeń osiedla Koło.
Wcześniej przez 6 lat odpowiadała za program wolontariatu i działania edukacyjne w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Za projekt rezydencji dla mieszkańców(-nek) „Działaj z Muzeum!” otrzymała Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.
Agnieszka Wargowska-Dudek
Menadżerka kultury z doświadczeniem w zarządzaniu w instytucji samorządowej, organizacji pozarządowej oraz zespołach artystycznych, specjalistka ds. pozyskiwania funduszy ze środków zewnętrznych.
Członkini Rady przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego (do roku 2015) oraz Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (do roku 2013). Od 2008 roku prezeska i założycielka Fundacji ARTS realizuje projekty sieciujące, międzysektorowe, międzynarodowe i badawcze.
Partnerem akademii jest Wolskie Centrum Kultury, w którym odbywać się będą warsztaty.
Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w ustawieniach przeglądarki. Zobacz naszą politykę prywatności.