wszystkie wydarzenia

Konkurs #fotoodnowa

Czwartek

09.06.2022

Weź udział w akcji interpretacji zdjęć, które wybraliśmy z bogatych zbiorów prezentowanych na portalu Zbiory Społeczne. Zrób własne zdjęcie nawiązujące do wybranej fotografii i udostępnij na Facebooku!

Znamy czerwcowe wyniki!

Aparaty oraz zestawy wkładów otrzymują:

  • Katarzyna Boruta – za intrygującą interpretację “dziewczyny na łące”
  • Aga Trzaska – za żywiołową wersję “pary rowerzystów”.

Zdecydowaliśmy się przyznać także wyróżnienia (puzzle ze zdjęciem z portalu zbioryspoleczne.pl i zestawy gadżetów CAS) Klaudii Szeptyckiej – za pełen uroku portret z “mustangiem” oraz Sandrze Ciastoń – za “spotkanie motocyklistów”.

Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do wzięcia udziału w lipcowej edycji. Na Wasze zdjęcia czekamy do 31 lipca.

Jak wziąć udział w konkursie?

Spośród proponowanych przez nas zdjęć widocznych na stronie zbioryspoleczne.pl/fotoodnowa wybierz to, które najbardziej zainteresuje Cię swoją formą lub treścią. Zadaj sobie pytania: jaką sytuację przedstawia? po co zostało zrobione? jakie emocje mogły towarzyszyć uwiecznionym na nim osobom? Zwróć uwagę na technikę wykonania zdjęcia. Przyjrzyj się fryzurom, rekwizytom, ewentualnym bohaterom drugiego planu, szczegółom otoczenia. 

A następnie wykonaj zdjęcie, będące Twoją interpretacją formy i treści oryginału, w ciekawy sposób wchodzącym z nim w dialog. Interpretacja może być historyzująca (w kostiumach nawiązujących do tych z archiwalnego zdjęcia) lub współczesna. Jako modeli możesz zaangażować rodzinę lub przyjaciół. Wierzymy w Twoją kreatywność!

  • Nowo powstałe zdjęcie opublikuj na Facebooku, w publicznym poście, wraz z interpretowaną fotografią pobraną z portalu Zbiory Społeczne,
  • podaj link do strony https://zbioryspoleczne.pl/fotoodnowa,
  • oznacz nasz profil @centrumarchiwistykispolecznej,
  • oraz dodaj hashtag #fotoodnowa

Spośród Waszych interpretacji nagrodzimy te najbardziej pomysłowe i w najciekawszy sposób nawiązujące do tematu i formy oryginalnych fotografii.

Do zdobycia analogowe aparaty natychmiastowe Instax wraz z zapasem wkładów! Otrzymają je autorzy dwóch najlepszych zdjęć czerwca (spośród zdjęć udostępnionych do 30 czerwca) oraz dwóch najlepszych zdjęć lipca (spośród zdjęć udostępnionych do 31 lipca). Zwycięzców ogłosimy odpowiednio do 5 lipca oraz do 5 sierpnia. 

Przyznamy również wyróżnienia: wyjątkowe puzzle z fotografią z portalu zbioryspoleczne.pl i zestawy gadżetów Centrum Archiwistyki Społecznej. 

Najciekawsze zdjęcia zaprezentujemy na naszym Facebooku i na stronie internetowej.

W razie pytań pisz na adres: konkurs@cas.org.pl

wszystkie wydarzenia