wszystkie wydarzenia

“Architekci życia”. Podcast Katarzyny Solińskiej

Wtorek

24.01.2023

Ktoś kiedyś powiedział, że chwycenie za klamkę jest gestem witania się z budynkiem, podaniem mu ręki. Przechodząc przez próg własnego domu, postanowiłam pójść o krok dalej: podać rękę nieznanemu architektowi mojego domu. Reportaż opowiada o moich poszukiwaniach przedmiotów i ludzi. O wejściu w świat zabytkowego domu – przez stare drzwi i otwarte, niedokończone historie. 

Słowami Katarzyny Solińskiej zachęcamy Was do wysłuchania jej autorskiego podcastu “Architekci życia”, który powstał w cyklu “Małe ojczyzny”. Autorka spogląda na wycinek historii rodzinnego Krosna z osobistej perspektywy – domu, w którym mieszka i poszukiwań jego przedwojennych architektów. Próba poznania historii swojego miejsca przeistacza się w pasjonującą przygodę. 

Przekonajcie się o tym sami! “Architektów życia” znajdziecie na kanale „Historie do słuchania. Podcast Centrum Archiwistyki Społecznej”

“Architekci życia” to jedna z dwóch audycji dokumentalnych, które powstały w ramach III edycji programu “Małe ojczyzny”. Autorka, Katarzyna Solińska, została wyłoniona spośród kilkudziesięciu osób z całej Polski, które wiosną ubiegłego roku zgłosiły do nas swoje pomysły na audycje. Podobnie jak druga z finalistek, Katarzyna Sztop-Rutkowska, w ciągu ostatnich miesięcy przeszła z nami przez kolejne etapy tworzenia podcastu, m.in. biorąc udział w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez Torbę Reportera i Podcastera, tworząc scenariusz, nagrywając licznych rozmówców, mierząc się z montażem zgromadzonego materiału i pracując nad spajającą całość narracją. W całym procesie wspierały ją merytorycznie i realizacyjnie mentorki, doświadczone w pracy z dokumentacją, reportażem i dźwiękiem.  

Opieka merytoryczna: Katarzyna Błaszczyk (Torba Reportera i Podcastera) i Karolina Anna Kuta 

Koordynacja projektu: Agata Bujnowska (CAS)

Opieka na projektem: Karolina Sakowicz (CAS)

Polecamy również drugą audycję, która powstała w ramach III edycji “Małych ojczyzn”: “Arkę Dąbrowskich” autorstwa Katarzyny Sztop-Rutkowskiej z Białegostoku. 

W grafice zostało wykorzystane zdjęcie autorstwa Jakuba Kaski. 

wszystkie wydarzenia