wszystkie aktualności

„Rozmówki” w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej

W piątek 3 września 2021 roku o godzinie 18.00 w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej w Warszawie odbędzie się spotkanie o tym, skąd się wzięła «poprawna polszczyzna» i co przyniosła muzyce wsi?”.

Gośćmi „rozmówek”, organizowanych przez Ambasadę Muzyki Tradycyjnej oraz Dom Tańca, będą prof. Andrzej Bieńkowski — malarz, etnograf, twórca Archiwum Muzyki Wiejskiej, oraz dr hab. Jacek Wasilewski — medioznawca, wykładowca retoryki i erystyki, członek Komisji Żywego Słowa Rady Języka Polskiego. Rozmowę moderowała będzie Marta Tarnowska — socjolożka, uczennica wiejskich śpiewaków z Kurpiów i Podlasia.

Ambasada Muzyki Tradycyjnej mieści się przy ul. Jazdów 3/20.

Wstęp jest wolny. Wymagane są zapisy poprzez formularz. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysłane zostanie najpóźniej w ciągu 48 godzin od otrzymania zgłoszenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenie na Facebooku.

Wydarzenie realizowane jest w ramach zadania „W Ambasadzie muzy kują 2019–2021”. Dofinansowano je ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Fundacji PZU oraz Stowarzyszenia Dom Tańca (1%).

wszystkie aktualności