Spotkanie, spacer i warsztaty terenowe
Organizator: Koszęcińskie Archiwum Społeczne KASia
Spotkanie grupy roboczej – wokół kościółka na Trójcy
Termin: 7 czerwca 2024 (piątek) godz. 17.00
Miejsce: Koszęcin
W tym roku parafia świętej Trójcy w Koszęcinie obchodzi jubileusz 300-lecia poświęcenia kościoła odbudowanego po pożarze. Archiwum zaprasza na spotkanie grupy roboczej, która pracuje nad materiałami pozyskanymi przez parafian oraz przygotowaniem publikacji i wystawy. Osoby zainteresowane wciąż mogą dołączyć do grupy.
Na wydarzenie obowiązują zapisy. Zgłoszenia są przyjmowane mailowo: muzeumdv@zeslaska.pl (tytuł wiadomości: archifest, 07.06) lub telefonicznie: 506 919 865.
Konsultacje telefoniczne „Archiwum Społeczne – archiwum otwarte dla wszystkich”
Termin: 8 czerwca 2024 (sobota) godz. 12.00
Konsultacje telefoniczne dla wszystkich, którzy chcą się podzielić posiadanymi materiałami, pamiątkami lub opowieściami dotyczącymi Koszęcina i okolicy. Konsultanci i konsultantki udzielą informacji. Szczególnie cenne będą historie związane z tematyką projektów:
-
Kościoła św. Trójcy w Koszęcinie.
-
Nasi przodkowie – ofiary zbrodni katyńskiej.
-
„Nie wyrzucaj, nie niszcz, nie pal – przekaż” – możliwość zgłoszenia do KAS-i spuścizny, z którą nie wiadomo co zrobić i/lub udostępnienia materiałów do digitalizacji.
Spacer i warsztaty terenowe „Jak poznałam Jacobine. Opowieści cmentarza ewangelickiego”
Termin: 9 czerwca 2024 (niedziela) godz. 15.00
Miejsce: Cmentarz ewangelicki w Koszęcinie przy ul. Azaliowej (Stary Park)
Spacer i warsztaty terenowe wokół dziedzictwa ewangelików w powiecie lublinieckim. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, jakie działania zostały zrealizowane na cmentarzu, poznają historie pochowanych tam osób oraz plany związane z cmentarzami w powiecie.
Przy okazji będzie można zadać pytania dotyczące archiwum koszęcińskiego, archiwistyki społecznej, a także o muzea prywatne – o co w nich chodzi, jak z nich korzystać i je wspierać.
Na wydarzenie obowiązują zapisy. Zgłoszenie są przyjmowane mailowo: muzeumdv@zeslaska.pl (tytuł wiadomości: archifest, 09.06) lub telefonicznie: 506 919 865.
Koszęcińskie Archiwum Społeczne KASia od 10 lat gromadzi i digitalizuje publikacje, książki, wspomnienia, fotografie, dokumenty i na ich podstawie opracowywuje i popularyzuje nieznane lub mniej popularne historie miejscowości i jej okolic.
Materiały pochodzą od Organizatora.