Przejdź do treści
przejdź do bazy archiwów

Muzeum "Doctor Villa" w Koszęcinie (w organizacji)

osoba prywatna / osoby prywatne

Muzeum Doctor Villa w Koszęcinie (w organizacji) jest prywatną, apolityczną, ponadpartyjną i ponadwyznaniową instytucją, prowadzącą działalność pożytku publicznego. Siedzibą muzeum jest Doctor Villa (Dom Lekarza) w Koszęcinie.
Przedmiotem działania Muzeum Doctor Villa w Koszęcinie jest historia i kultura Koszęcina i jego okolic, w szczególności Doctor Villa, jej mieszkańców i lecznictwa wiejskiego, a także historia i kultura Śląska i dawnej Galicji.
przejdź do kontaktu

Archiwum Koszęcińskie Archiwum Społeczne

Zbiór jest typowym zbiorem regionalistycznym, dotyczy historii Koszęcina i dóbr koszęcińskich, historii mieszkańców od czasów najdawniejszych do współczesności. Zawiera bibliografie, bibliotekę regionalistyczną, publikacje i opracowania dotyczące historii lokalnej, dokumenty, fotografie, pocztówki oraz muzealia (kolekcja etnograficzna), przede wszystkim do lat 70tych XX wieku oraz dokumentację współczesną – fotografie i opisy zabytków, filmy, nagrania.
historia lokalna fotografia nagrania wideo folklor zabytki

Rodzaje zbiorów

fotografie, wspomnienia, muzealia, ikonografia, dokumenty życia społecznego, filatelistyka, korespondencja, pamiętniki, dzienniki, dokumenty osobiste i urzędowe, wydawnictwa

Sposoby udostępniania

na miejscu, w internecie

Zobacz zbiory

Kontakt

Dni i godziny pracy archiwum

Zasoby archiwum dostępne są po wcześniejszym umówieniu

poprzez kontakt mailowy

Messenger lub SMS.

Kontakt w sprawie zbiorów

Adres

42-286 Koszęcin

Polska

e-mail / telefon