Zasób Izby Pamięci Narodowej składa się z 6 zbiorów archiwalnych, liczących ponad 200 j.a. Zakres chronologiczny obejmuje głównie XX–XXI w. W zbiorach Izby Pamięci znajdują się również pojedyncze materiały archiwalne powstałe w XIX w.
Najobszerniejszy zbiór stanowi „Dokumentacja dotycząca Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach”, na który składają się materiały ukazujące funkcjonowanie szkoły od początku jej założenia do 2015 r. Szczególne miejsce w zbiorze zajmują kroniki, które są ważnym źródłem dziejów szkoły, a także świadectwem przeobrażeń oświaty i przemian społeczno-kulturowych. Do zbioru należą również spuścizny założyciela i dyrektora szkoły Władysława Zawadzkiego oraz nauczycielki Anny Romaniuk.
Zbiór „Dokumentacja dotycząca gminy Wisznice” zawiera materiały archiwalne dotyczące historii gminy. Znajdują się w nim m.in. fragment XIX-wiecznego wykazu hipotecznego dokumentującego parcelację dóbr Wisznice, dokumenty z okresu okupacji hitlerowskiej, wycinki prasowe z lat 1978–1997 oraz fotografie. Zbiór „Dokumentacja dotycząca osób” tworzą kolekcje osobiste, na które składają się materiały biograficzne, np. świadectwa szkolne, legitymacje, pokwitowania, zaświadczenia. Zbiór „Relacje” zawiera wypracowania uczniów wisznickiego liceum, dotyczące czasów II wojny światowej i pierwszych lat powojennych.
W zasobie Izby Pamięci znajdują się również prasa, muzealia i inne materiały, których nie zaklasyfikowano do powyżej wymienionych grup. Znaczna część materiałów historycznych, wchodzących w skład zasobu Izby Pamięci Narodowej w Wisznicach, została zgromadzona w latach 60. i 70. XX w. Materiały pozyskano od uczniów i absolwentów wisznickiego liceum oraz ich rodzin, a także od mieszkańców gminy niezwiązanych bezpośrednio ze szkołą.