Udostępniony w internecie zasób obejmuje cztery zespoły: Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Wadowicach, Rodzina Zapałowiczów, Rodzina Opydo oraz Ziemia Wadowicka ze zbiorów Tadeusza Płonki.
Pierwszy zespół zawiera zdjęcia bedące własnością Oddziału PTTK w Wadowicach. Przedstawiają one budowę schroniska na Leskowcu pod Jaworzyną w 1932 r. oraz obchody jubileuszu 50-lecia i 70-lecia jego powstania, a także inicjatora budowy – Czesława Panczakiewicza. W zbiorze znajdują się również fotografie z uroczystości poświęcenia dzwonu i pomnika papieża Jana Pawła II na Groniu.
Druga kolekcja zawiera fotografie przedstawiające Wadowice i okolice z przełomu XIX i XX w. Album był własnością rodziny Zapałowiczów – Antoniego Zapałowicza (1815–1890), jednego z pierwszych lekarzy w Wadowicach, dyrektora szpitala w latach 1854─1890, a także jego synów: Stefana (1868─1929), prawnika, wiceprezesa sądu w Wadowicach, oraz Tadeusza (1859─1936), doktora nauk medycznych, generała służby zdrowia C.K. Armii. W 1985 r. album przeszedł na własność biblioteki publicznej.
Trzeci zasób stanowią dokumenty Rodziny Opydo: książeczki oszczędnościowe Powiatowej Kasy Oszczędności w Wadowicach za lata 1884─1939, należące do Franciszka Opydo (1856─1923), lekarza i burmistrza Wadowic, a także jego żony Zofii i ojca Wojciecha.
Czwarta kolekcja to zdjęcia będące własnością Tadeusza Płonki, jednego z członków PTTK w Wadowicach, obejmująca zabytki na trasie między Beskidem Małym a Beskidem Żywieckim.