Open call na prezentacje projektów inspirowanych historią mówioną
Jeśli historia mówiona była dla Ciebie punktem wyjścia do interwencji artystycznej, stworzenia wystawy, spektaklu, książki, filmu, działań społecznych lub edukacyjnych, opowiedz o tym podczas V Kongresu Archiwów Społecznych, który odbędzie się w dniach 29.09 – 1.10.2023 w Lublinie.
Historia na głosy. V Kongres Archiwów Społecznych to święto i spotkanie archiwistów i archiwistek społecznych z całej Polski, a także wszystkich osób zainteresowanych oddolnym zapisywaniem historii.
Tematem przewodnim piątej edycji Kongresu będzie historia mówiona. Prezentacje, debaty i warsztaty staną się okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji.
Zasady naboru
Do udziału w naborze zapraszamy zarówno indywidualnych twórców i twórczynie jak i przedstawicieli i przedstawicielki instytucji kultury.
Przeczytaj regulamin, wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij go w terminie do 22 maja 2023 roku do Karoliny Sakowicz na adres k.sakowicz@cas.org.pl.
Ze względów organizacyjnych prosimy, aby na Kongresie jeden projekt prezentowała jedna osoba, która była zaangażowana w jego przygotowanie i realizację.
Jeśli zakwalifikujemy Cię do prezentacji swojego projektu, będziesz mieć możliwość uczestnictwa w całym programie Kongresu. Twoja ok. 7‑minutowa prezentacja oraz rozmowa w gronie pozostałych występujących będą transmitowane na platformie internetowej Kongresu oraz w mediach społecznościowych CAS.
Wynagrodzenie za prezentację projektu podczas Kongresu wyniesie 1000 zł brutto.
Ważne terminy
-
22.05 – przesłanie zgłoszenia (jednoznaczne z akceptacją regulaminu)
-
26.05 – mailowe powiadomienie o wyborze projektów do prezentacji
-
czerwiec–wrzesień – czas na przygotowanie prezentacji we współpracy z Centrum Archiwistyki Społecznej
-
30.09 – próby prezentacji w miejscu realizacji V Kongresu – Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS w Lublinie
-
01.10 – prezentacja projektów i udział w rozmowie
Partnerami tegorocznego Kongresu są Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Polskie Towarzystwo Historii Mówionej.
Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w ustawieniach przeglądarki. Zobacz naszą politykę prywatności.