W zbiorach Wirtualnej Izby Pamięci znajdują się fotografie, dokumenty, ulotki, plakaty, wspomnienia dotyczące życia codziennego mieszkańców regionu, świąt religijnych, miejsc i budynków. Zbiory pochodzą od osób prywatnych. Pozyskiwane są zarówno oryginały, jak i archiwalia w formie cyfrowej.
Wśród zbiorów znajduje się kolekcja fotografii Franciszka Hubacza z lat ok. 1950─1990, przedstawiająca życie mieszkańców nieistniejącej już dziś gminy Radawa. Około 60% zbioru stanowią fotografie z lat 60. i 70., 40% to zdjęcia z lat 50. i 80. XX w., 95% zbiorów obejmują fotografie wykonane na błonach monochromatycznych. Do zbioru należą również fotografie portretowe (plenerowe, okolicznościowe, grupowe), fotografie przedstawiające uroczystości religijne i rodzinne, fotografie przedstawiające życie codzienne mieszkańców regionu oraz fotografie ukazujące charakterystyczne miejsca i obiekty.
Kolekcja rodzinna Teodozji Dudek z lat ok. 1900─1980 przedstawia obraz życia mieszkańców wsi Manasterz, Nielepkowice oraz Wiązownica, w większości członków rodziny oraz przyjaciół Teodozji Dudek. Około 70% zbioru stanowią fotografie z lat 30.─50., ok. 20% fotografii pochodzi z lat 60. i 70. XX w. Wszystkie fotografie w zbiorze są czarno-białe. Dokumenty pochodzą z I połowy XX w. oraz z lat 50.─70. XX w. Są to świadectwa szkolne, dokumenty nadania ziemi, pozwolenia na budowę, ulotki o charakterze religijnym i banknoty.
Kolekcja rodziny Ruebenbauer z XIX─XX w. to zbiór podzielony na fotografie z albumów rodzinnych, zdjęcia z końca XIX i pierwszej połowy XX w., zdjęcia z podróży do Włoch, fotografie wojskowe oraz fotografie z okresu powojennego, jak również dokumenty osobiste rodziny Ruebenbauer z XX w.
Wśród zbiorów stowarzyszenia znajdują się również wspomnienia i relacje mieszkańców Jarosławskiego Zasania, wspomnień dotyczących okresu II wojny światowej w gminie Jarosław i okolicach oraz życia kulturalnego, tradycji i obrzędów. Stowarzyszenie gromadzi także mapy Zasania ze zbiorów Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu i Wojskowego Instytutu Geograficznego. W ramach wystawy pt. „Jehudim. Jarosławskie Dzieci Abrahama” prezentowane są fotografie losów ludności żydowskiej na ziemi jarosławskiej przed wojną i w czasie II wojny światowej. Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum w Przeworsku, Lubaczowie i Sieniawie.