Otwieramy nabór do Letniej Akademii Archiwistyki Społecznej
Z radością zapraszamy do udziału w drugiej już edycji Letniej Akademii Archiwistyki Społecznej, która w tym roku odbywa się w Warszawie w dniach 22–24 czerwca 2023 roku!
Letnia Akademia Archiwistyki Społecznej to trzy dni wypełnione spotkaniami, szkoleniami i wizytami studyjnymi. W tym roku proponujemy program dla młodych archiwów społecznych, które funkcjonują stosunkowo od niedawna, i które poszukują inspiracji do rozwijania swoich działań. Dlatego hasło tegorocznej Akademii to „Rozwijamy swoje archiwa”! Partnerem Akademii będzie w tym roku Dom Kultury Praga.
Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja 2023 roku!
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Adrianą Kapałą: a.kapala@cas.org.pl.
Ramowy program Letniej Akademii Archiwistyki Społecznej przedstawia się następująco (choć może jeszcze ulec zmianom):
DZIEŃ I 22 czerwca (czwartek)
-
przyjazd do Warszawy między 15.00 a 16.00 i zakwaterowanie
-
spotkanie z zespołem Centrum Archiwistyki Społecznej i zespołem Domu Kultury Praga w Pałacyku Konopackiego
-
ATRAKCJA (szczegóły wkrótce)
-
kolacja i integracja
DZIEŃ II 23 czerwca (piątek)
-
warsztaty I w DK Praga: „Archiwum społeczne od A do Z” (prowadzące: Adriana Kapała, Małgorzata Pankowska-Dowgiało, Joanna Michałowska)
-
obiad
-
warsztaty II w DK Praga: „Zbierz, opracuj, udostępnij – zbiory i ich popularyzacja” (prowadząca: Adriana Kapała)
-
spacer po Pradze z przewodnikiem
-
czas wolny
DZIEŃ III 24 czerwca (sobota)
-
wizyta studyjna i warsztaty III w Fundacji Archeologia Fotografii: „Digitalizacja i przechowywanie zbiorów” (prowadzący: Karol Bagiński)
-
obiad
-
podsumowanie (zakończenie Akademii najpóźniej o 15.00)
Poznaj osoby prowadzące warsztaty:
Joanna Michałowska – historyczka, archiwistka. Koordynatorka sieci archiwów społecznych w Centrum Archiwistyki Społecznej. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA jako kierowniczka archiwum dokumentowego.
Adriana Kapała – historyczka, archiwistka, doktorantka. Koordynatorka edukacji i szkoleń w Centrum Archiwistyki Społecznej. Poprzednio związana z Fundacją Ośrodka KARTA, gdzie koordynowała projekty dokumentacyjne w nurcie historii mówionej. Wiceprezeska Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej.
Małgorzata Pankowska-Dowgiało – historyczka, archiwistka, kierowniczka Działu Rozwoju Kompetencji Archiwistów Społecznych w Centrum Archiwistyki Społecznej. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie m.in. kierowała Archiwum Fotografii, prowadziła projekty z zakresu opracowania, udostępniania i popularyzacji zbiorów archiwalnych. Lubi literaturę faktu i teatr.
Karol Bagiński – fotograf, specjalista w zakresie digitalizacji i postprodukcji zdjęć. Przygotowuje wystawy i publikacje. Prowadzi warsztaty i szkolenia dotyczące fotografii – począwszy od robienia zdjęć, po digitalizację, edycję plików i przygotowanie do druku. Fotografuje z zawodu i pasji m.in. naturę, którą uwielbia.
Strona prowadzącego: https://karolbaginski.com/
Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w ustawieniach przeglądarki. Zobacz naszą politykę prywatności.