wszystkie wydarzenia

Nowa identyfikacja wizualna Centrum Archiwistyki Społecznej!

zapowiedź nowej identyfikacji wizualnej CAS

Czwartek

15.04.2021

Zmieniamy się dla Was wraz z nadejściem wiosny! Zobaczcie Centrum Archiwistyki Społecznej w zupełnie innych barwach – za sprawą naszej nowej identyfikacji wizualnej i powstałej w oparciu o nią strony internetowej.

Za zaprojektowanie i wdrożenie strony internetowej cas.org.pl dziękujemy studiu Rzeczy Obrazkowe!

Twórcą naszej nowej identyfikacji wizualnej jest studio UVMW. Wspólnie wypracowaliśmy logo, które ma opowiadać zarówno o nas, jak i o całej dziedzinie – archiwistyce społecznej. W zależności od potrzeb komunikacyjnych będzie działało bardzo dyskretnie, a tam, gdzie jest to wskazane – w sposób silny i wyrazisty.

Symbol z naszego logo to przede wszystkim iskra, zapłon do działania oraz światło, które Centrum Archiwistyki Społecznej pomaga rzucać na wcześniej nieznane historie.

Zapraszamy do obejrzenia spotkania online, podczas którego wraz z zespołem projektowym UVMW prezentujemy nowe logo i opowiadamy, jak nad nim pracowaliśmy. Przeniesienie naszej misji na język wizualny było fascynującą przygodą!

W spotkaniu biorą udział:

Jacek Walesiak – dyrektor kreatywny i współtwórca studia kreatywnego UVMW specjalizującego się w tworzeniu brandingu i komunikacji wizualnej. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, fotografią, kolażem i projektami w przestrzeni miejskiej. Juror w najważniejszych konkursach projektowych w Polsce. Wraz z zespołem UVMW współtworzył identyfikację m.in. Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Radia Zet i Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Katarzyna Ziętal – dyrektorka Centrum Archiwistyki Społecznej. Od 9 lat zaangażowana w rozwijanie dziedziny oddolnego dokumentowania historii, w latach 2007-2019 pracowniczka Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie kierowała działem Obserwatorium Archiwistyki Społecznej. Redaktorka merytoryczna podręcznika „Archiwistyka społeczna”, inicjatorka i współtwórczyni Otwartego Systemu Archiwizacji, organizatorka trzech Kongresów Archiwów Społecznych 

Joanna Łuba – wicedyrektorka Centrum Archiwistyki Społecznej, historyczka i badaczka emigracji, przez ponad 10 lat związana z Ośrodkiem KARTA, w którym pełniła funkcję wicedyrektorki ds. archiwów, nadzorowała działania związane ze zbiorami archiwalnymi, edukacją, publikacjami i wystawami. Autorka publikacji dotyczących fotografii oraz emigracji, kuratorka wystaw historycznych. W Centrum Archiwistyki Społecznej koordynuje projekty kulturalne i promocyjne.

wszystkie wydarzenia