Jak wykorzystać fotografie i archiwa społeczne w edukacji? Warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek
Wspólnie z warszawską instytucją kultury ARTHOUSE Kołowa zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek, które poprowadzą Agata Bujnowska i Dorota Sidor z naszego zespołu. Omówimy, jak efektywnie używać zdjęć i archiwaliów w nauczaniu. Spotkanie odbędzie się 3 października 2024 w Czytelni naukowej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Trwają zapisy!
Warsztaty skierowane są do nauczycieli i nauczycielek warszawskich szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz liceów, szczególnie dla prowadzących lekcje historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego.
Dlaczego warto wziąć udział?
- Nauczysz się pracować z fotografiami i archiwami w trakcie lekcji oraz poznasz zalety i trudności tego narzędzia.
- Dowiesz się, jak rozwijać u uczniów i uczennic krytyczne myślenie, interpretowanie oraz analizowanie materiałów archiwalnych.
- Otrzymasz praktyczne porady, gdzie szukać zdjęć do zajęć.
- Poznasz tajniki archiwów społecznych – czym są, jaką rolę pełnią w społeczeństwie oraz jak i dlaczego warto je tworzyć.
- Znajdziesz inspiracje do ciekawych projektów edukacyjnych z archiwami społecznymi.
- Otrzymasz zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach.
Kiedy: 3 października 2024 (czwartek), godz. 10.00–13.00
Gdzie: Czytelnia naukowa Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek, ul. św. Wincentego 85
Dla kogo: Nauczyciele i nauczycielki z warszawskich szkół podstawowych (klasy 7–8) i liceów, szczególnie prowadzący historię, WOS, język polski.
Prowadzące: Agata Bujnowska, Dorota Sidor
Zapisy: Formularz zgłoszeniowy →
Liczba miejsc ograniczona! Zgłoszenia do 1 października 2024 lub do wyczerpania miejsc.
Agata Bujnowska – z wykształcenia historyczka sztuki, w Centrum Archiwistyki Społecznej jest koordynatorką projektów kulturalnych. Animatorka kultury, fotoedytorka wydawnictw książkowych, edukatorka. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z archiwalnymi fotografiami (zdobyte m.in. w Fundacji Ośrodka KARTA), w organizacji wystaw, przygotowywaniu publikacji i innych projektów upowszechniających wiedzę o kulturze i historii. Autorka szkoleń m.in. z zakresu opracowywania i interpretacji fotografii.
Dorota Sidor – z wykształcenia polonistka, w Centrum Archiwistyki Społecznej kieruje działem edukacji i informacji. Wieloletnia koordynatorka projektów edukacyjnych, szczególnie z zakresu wykorzystania narzędzi cyfrowych w dydaktyce. Pełniła rolę ekspertki w licznych przedsięwzięciach dotyczących kształtowania kompetencji cyfrowych oraz dobrych praktyk w edukacji dorosłych.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Targówek. Wspomnienia do ocalenia”.
Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w ustawieniach przeglądarki. Zobacz naszą politykę prywatności.