wszystkie wydarzenia

„Głos przeszłości” w drodze – Big Book Festival, Warszawa

Sobota

25.06.2022

12.00

W sobotę, 25 czerwca o godz. 12.00 zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji dotyczącej historii mówionej pt. „Głosy z przeszłości”. Rozmowa odbędzie się w ramach Big Book Festival 2022 w przestrzeni Małej Warszawy przy ul. Otwockiej 14 na warszawskiej Pradze.

W dyskusji zainspirowanej książką „Głos przeszłości” wezmą udział dziennikarka, reporterka i pisarka, Anna Bikont oraz Dominik Czapigo (Ośrodek KARTA), socjolog, redaktor prowadzący publikacji. Rozmowę poprowadzi Olga Stanisławska.

Uczestnicy rozmowy dyskutować będą o tym, jak słowa tworzą dzieje, jakie skarby czekają w zbiorach historii mówionej i jak słuchanie pomaga zrozumieć to, co minione.

10. edycja Big Book Festival 2022 – odbędzie się w dniach 24-26 czerwca na warszawskiej Pradze przy ulicy Otwockiej 14. Towarzyszy jej hasło „Do widzenia, do jutra!”. Trzy dni, ponad 40 wydarzeń z udziałem ponad 100 gości. W programie – spotkania z autorami i myślicielami ze świata, premierowe prezentacje książek polskich, oraz wielogłosowe dyskusje inspirowane literaturą i chwytające ducha czasu. Dodatkowo: wydarzenia specjalne, czyli charakterystyczne dla Big Book Festival słuchowiska, perfomanse i spektakle prezentowane tylko raz w przestrzeni miasta.

Uwaga! Wydarzenia odbywają się na żywo. Organizatorzy nie przewidują transmisji online.

Centrum Archiwistyki Społecznej jest partnerem festiwalu.

wszystkie wydarzenia