wszystkie wydarzenia

Archimistrzostwa. Wspólne tagowanie zdjęć

Sobota

26.11.2022

10.00–14.00

26 listopada 2022 roku w godz. 10.00–14.00 zaprezentujemy nową funkcjonalność na naszym portalu zbioryspoleczne.pl! Funkcjonalność umożliwi tagowanie materiałów graficznych – zdjęć dokumentujących życie społeczne w Polsce – każdemu użytkownikowi portalu. Dzięki tagowaniu zbiory zostaną lepiej opisane, a ich wyszukiwanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze!

W Archimistrzostwach wezmą udział cztery archiwa, które wraz ze swoimi drużynami będą tagować zdjęcia na portalu Zbiory Społeczne, zbierać za to punkty i zdobywać cenne nagrody! Zadanie będzie polegało na wybraniu tagów, które najlepiej opisują dane zdjęcie, a także na weryfikowaniu tagów zaproponowanych przez innych użytkowników. 

Każdy może wziąć udział w Archimistrzostwach, grać na rzecz wybranej drużyny i przyczynić się do lepszego opisania zbiorów na portalu. Jeśli interesują Cię zbiory danego archiwum, jego działalność jest Ci bliska albo chcesz po prostu wypróbować naszą nową funkcjonalność, dołącz do wybranej przez siebie drużyny online!

Udział w wydarzeniu możesz wziąć:

  1. stacjonarnie – skontaktuj się z wybranym uczestnikiem Archimistrzostw i potwierdź możliwość udziału stacjonarnego
  2. online – nie musisz się nigdzie rejestrować ani wcześniej zgłaszać, wystarczy, że w sobotę 26 listopada w godz. 10.00–13.30 zaczniesz tagować na stronie zbioryspoleczne.pl

Wybierz drużynę, na rzecz której będziesz grać: 

A następnie:

  • 1. Wejdź na portal Zbiory Społeczne.
  • 2. Dołącz do gry Archimistrzowie. Możesz to zrobić w dowolnym momencie 26 listopada między godz. 10.00 a 13.30.
  • 3. W polu „wpisz pseudonim Archimistrza” wpisz lub wybierz jeden z czterech pseudonimów przypisanych do uczestników Archimistrzostw (gospodynie_głogoczów, szczuczyn_biblioteka, trzykultury_suchowola, konin_biblioteka).
  • 4. Kieruj się instrukcją na portalu, taguj zdjęcia i zdobywaj punkty dla swojej drużyny!

Archiwum, które do godz. 13.30 zdobędzie najwięcej punktów, otrzyma od nas nagrodę główną: skaner lub dyktafon z osprzętem. Wszystkim archiwom biorącym udział w Archimistrzostwach wręczymy wyróżnienia w postaci dysków zewnętrznych. 

Całe wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku Centrum Archiwistyki Społecznej – wyniki ogłosimy do godz. 14.00.  

Zapraszamy i zachęcamy do dołączenia do gry!

Portal Zbiory Społeczne (zbioryspoleczne.pl)

W 2022 roku zainaugurowaliśmy portal Zbiory Społeczne prezentujący dokumenty życia społecznego, fotografie, nagrania audio i wideo, opublikowane i opisane w Otwartym Systemie Archiwizacji – narzędziu, które umożliwia archiwistom społecznym  udostępnianie i opisywanie zbiorów. Unikatowe materiały gromadzone w lokalnych stowarzyszeniach, fundacjach,  bibliotekach czy w ramach prywatnych inicjatyw, dzięki portalowi Zbiory Społeczne są teraz łatwo dostępne dla wszystkich zainteresowanych odbiorców. Użytkownicy mają możliwość przeglądania ponad 125 000 materiałów zamieszczonych przez 200 archiwów społecznych.

wszystkie wydarzenia