wszystkie aktualności

„Wspólna pamięć” – dyskusja o archiwach społecznych

Kto się zajmuje archiwami społecznymi i jak można się włączyć w ich tworzenie? Kto korzysta z kolektywnej pamięci? Do czego służą i jak wykorzystywane są archiwa społeczne? 16 października w Domu Spotkań z Historią w Warszawie oraz online odbędzie się dyskusja o archiwach społecznych pt. „Wspólna pamięć”, organizowana przez Fundację Bęc Zmiana i Dom Spotkań z Historią.

W spotkaniu wezmą udział: socjolożka i historyczka Maria Buko, artystka Marysia Lewandowska oraz dyrektorka Centrum Archiwistyki Społecznej Katarzyna Ziętal. Rozmowę poprowadzi Bogna Świątkowska, prezeska Fundacji Bęc Zmiana i redaktorka naczelna „Notesu na 6 tygodni”.

Dyskusja rozpocznie się o godzinie 18.00. Dom Spotkań z Historią mieści się przy ulicy Karowej 20.

Dyskusja organizowana jest w ramach cyklu podcastów i wydarzeń „Warszawa. Architektura, społeczność”. Omawiane są w nim zmiany warszawskiego krajobrazu przestrzennego i architektonicznego po 1989 roku. Dotychczas opowiadano w nim o: warszawskiej Bibliotece Uniwersyteckiej, osiedlu Jazdów, Hali Koszyki, placu Europejskim, bulwarze Nad Wisłą, hotelu Warszawa i Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Rozmowy z architektami, varsavianistami i użytkownikami budynków dopełnią wypowiedzi świadków historii zapisane w Archiwum Historii Mówionej.

wszystkie aktualności