wszystkie aktualności

Najnowszy numer Wrocławskiego Rocznika Historii Mówionej

Serdecznie polecamy najnowszy, 11. numer Wrocławskiego Rocznika Historii Mówionej, w którym wśród wielu interesujących artykułów znajdziecie również kilka związanych z działaniami Centrum Archiwistyki Społecznej!

Z Paulem Thompsonem, autorem książki „Głos przeszłości. Wprowadzenie do historii mówionej” (oryg. „The Voice of the Past. Oral History”), którego pierwsze polskie tłumaczenie niedawno ukazało się nakładem CAS, rozmawiali Dominik Czapigo – redaktor inicjujący polskie wydanie oraz Jakub Gałęziowski – współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej. Wywiad z autorem opublikowany w języku angielskim ukazał się właśnie w najnowszym wydaniu Rocznika (tłumaczenie na język polski w przygotowaniu).

W tym numerze przeczytacie również sprawozdanie z IV Kongresu Archiwów Społecznych autorstwa Adriany Kapały, która podsumowała to wydarzenie organizowane przez Centrum Archiwistyki Społecznej w dniach 24-25 września 2021 roku.

Polecamy również artykuły gościń naszego spotkania wokół herstorii, które odbyło się pod koniec listopada zeszłego roku – Anna Miler pisze o odkrywaniu historii kobiet pracujących w Stoczni Gdańskiej, a Dobrochna Kałwa dzieli się z nami uwagami na temat badania herstorii z punktu widzenia feministycznych projektów historii mówionej.

Serdecznie polecamy!

Przeczytaj najnowszy numer WRHS

wszystkie aktualności