wszystkie aktualności

Sięgamy po wspomnienia

Stowarzyszenie Kulturalne BONAR zaprasza łomżyniaków do udostępniania fotografii i nagrań głosowych dotyczących łomżyńskiego Starego Rynku i okolic – w celu powiększenia archiwum społecznego.

W ramach realizacji wspieranego ze środków Miasta Łomży projektu „Sięgamy po wspomnienia” planowana jest m.in. wystawa fotograficzna w przeszklonych jatkach nowo wyremontowanej Hali Kultury, dawnej Hali Targowej, oraz utworzenie strony internetowej prezentującej zeskanowane zdjęcia i nagrane wspomnienia.

Stowarzyszenie Kulturalne BONAR chce zarchiwizować i zaprezentować wspomnienia związane z najnowszą historią miasta (lata 50., 60., 70., 90. XX w). Organizowane będą plenery i otwarte spotkania na Starym Rynku (dawniej: placu Żeglickiego) z mieszkańcami Łomży, którzy pamiętają to miejsce sprzed lat i dysponują fotografiami związanymi z handlem, rozrywką, przemianami przestrzeni miejskiej itp.

Kontakt z organizatorami projektu: bonar.lomza@gmail.com

Podstawowym celem Stowarzyszenia Kulturalnego BONAR jest generowanie, organizowanie, wspieranie i promowanie szeroko pojętych działań kulturalnych.

wszystkie aktualności