wszystkie aktualności

Seminarium „24.02.2022, 5 rano: Świadectwa wojny”

Projekt  „24.02.2022, 5 rano: Świadectwa wojny” to inicjatywa historyków i badaczy społecznych, która skupia się na zapisie doświadczeń wojny w Ukrainie z perspektywy jej uczestników. Nagrywane w Polsce wywiady będą archiwizowane w Archiwum Danych Jakościowych przy IFiS PAN i z czasem udostępniane w celach naukowych, edukacyjnych i popularyzatorskich.

W środę, 22 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się seminarium dotyczące projektu. Dostępne będzie online, poprzez platformę Zoom.

Chętni do wzięcia udziału proszeni są o kontakt pod adresem publicrelations@ifispan.edu.pl

Seminarium odbywać będzie się w języku polskim i angielskim (bez tłumaczenia). Poprowadzi je dr Małgorzata Łukianow. O projekcie opowiedzą dr Natalia Otrishchenko (Centrum Historii Miejskiej we Lwowie) kierująca badaniami na Ukrainie oraz dr Anna Wylegała (IFiS PAN), odpowiedzialna za polską część projektu. Badaczki opowiedzą o wypracowanej metodologii, przedstawią zasady dotyczące kwestii etycznych, zabezpieczenia danych i archiwizacji. Podzielą się również pierwszymi doświadczeniami z procesu gromadzenia relacji.

Projekt realizowany jest przez IFiS PAN, we współpracy z Polskim Towarzystwem Historii Mówionej, Centrum Historii Miejskiej we Lwowie, University of St Andrews i Uniwersytetem w Luksemburgu.

wszystkie aktualności