wszystkie aktualności

Powstaje Cyfrowe Archiwum Jelcza-Laskowic

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Jelczu-Laskowicach we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Centrum Archiwistyki Społecznej, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Oławie „Koronką” oraz Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Zwiadowców Historii rozpoczęły tworzenie Cyfrowego Archiwum Jelcza-Laskowic.

Aby udostępnić swoje zbiory (stare zdjęcia, albumy rodzinne, fotografie  z uroczystości rodzinnych i spotkań), mieszkańcy mogą kontaktować się mejlowo lub telefonicznie z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury (od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 19.00, biuro@mgck-jl.pl, tel. 798 960 230) lub z Miejską Biblioteką Publiczną (od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 18.00, mbp@jelcz-laskowice.pl, tel. 71 318 16 02).

Na umówionym spotkaniu mieszkańcy będą mogli przekazać fotografie do zeskanowania, a następnie zabiorą je ze sobą do domu. Ważne są również ich historie i wspomnienia związane ze zdjęciami.

Projekt utworzenia Cyfrowego Archiwum Jelcza-Laskowic jest pierwszym przedsięwzięciem promującym dziedzictwo historyczne i kulturowe Jelcza-Laskowic.

wszystkie aktualności