wszystkie aktualności

Poszukiwane archiwalia na wystawę o Olszewce

Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” i Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego w Olszewce zapraszają mieszkańców gminy i powiatu, a także osoby, już nie mieszkają w Olszewce, a mają w domowych archiwach pamiątki z tej wsi, do włączenia się w przygotowanie plenerowej wystawy fotograficznej na temat Olszewki. Wydarzenie towarzyszy setnej rocznicy konsekracji miejscowego kościoła, która obchodzona będzie 31 lipca.

W niedzielę 8 maja w remizie OSP w Olszewce o godzinie. 12.30 odbędzie się spotkanie, na które można przynieść fotografie do zeskanowania, a także pamiątki do sfotografowania. Poszukiwane są zdjęcia obrazujące przeszłość tej wsi. Ważnymi tematami mogą być na przykład: strażacy, organizacje pozarządowe, spotkania rodzinne, życie religijne, zasłużone postaci, osoby z ciekawym życiorysem, zdjęcia szkolne, życie codzienne w gospodarstwie.

Materiały pozyskane w czasie prac nad wystawą w Olszewce zasilą również Jednorożeckie Archiwum Społeczne. Podobne wystawy zorganizowano w miejscowościach Jednorożec (2017), Lip (2018) i Parciaki (2019). W sprawie wystawy można się też kontaktować przez Messenger (Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”/Maria Weronika Kmoch), telefonicznie i mailowo.

wszystkie aktualności