wszystkie aktualności

POLIN: Konferencja na temat biografii w edukacji

Muzeum POLIN organizuje piątą konferencję dla nauczycieli pt. „Moc biografii. Jak korzystać z historii osobistych w edukacji”. Wydarzenie odbędzie się online w dniach 13–20 listopada 2021 r.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 28 października na stronie Konfeo.com.

Rozmowy z autorami i ekspertami będzie można śledzić na profilu Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN na Facebooku. Wystąpią między innymi: Artur Domosławski, Agata Tuszyńska, Marek Krajewski, Mikołaj Grynberg i prof. Marek Kaczmarzyk. W programie konferencji są również warsztaty i webinaria. Poprowadzą je: Anna Bikont, prof. Edyta Głowacka-Sobiech, dr hab. Iwona Chmura-Rutkowska, dr Agnieszka Haska, edukatorzy z Centrum Archiwistyki Społecznej i ambasadorzy POLIN.

Konferencji będą towarzyszyć pokazy filmów edukacyjnych poświęconych wybitnym postaciom związanym z dziedzictwem polskich Żydów oraz prezentacje materiałów do pracy w szkołach.

Uczestnicy otrzymają certyfikaty. Będą mieli okazję obejrzeć spektakl Teatru Łaźnia Nowa pt. „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”. Pierwsze 400 osób, które zarejestruje się na wydarzenie i będzie aktywnie uczestniczyć w minimum dwóch warsztatach lub webinarach, otrzyma katalog „Dziedzictwo Żydów polskich”.

Informacje dla uczestników będą rozsyłane za pośrednictwem systemu Konfeo. Z organizatorem wydarzenia można się kontaktować, pisząc na adres: edukacja@polin.pl.

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie internetowej Muzeum POLIN.

wszystkie aktualności