wszystkie aktualności

Muzeum w Koninie zbiera wspomnienia

Muzeum Okręgowe w Koninie w ramach projektu „Zakopany krajobraz” pracuje nad budową społecznego archiwum wspomnień i fotografii pochodzących z miejscowości wysiedlonych przez kopalnię.

Placówka poszukuje osób, które pochodzą z obecnie nieistniejących już miejscowości wysiedlonych przez przemysł górniczy w regionie. Zależy jej na uchwyceniu historii tych miejsc, pokazaniu przeszłości od strony prywatnych opowieści, doświadczeń i wspomnień. Chce stworzyć nie tylko zapis historii wielkiego przemysłu, ale przede wszystkim zbiór prywatnych doświadczeń mieszkańców i ich świadectw.

Wspomnienia gromadzone są za pomocą nagrań dźwiękowych lub tekstów pisanych.

Muzeum zależy na dotarciu do osób wysiedlonych między innymi z Izabelina. Do wielu zgromadzonych już materiałów wizualnych pochodzących z tej miejscowości brakuje bowiem opowieści byłych mieszkańców.

Osoby zainteresowane mogą się kontaktować z Moniką Marciniak, pod numerem telefonu 63 242 75 99, wew. 11 lub mejlowo, pisząc na adres: monika.marciniak@muzeum.com.pl.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Kultura w drodze”, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

wszystkie aktualności