wszystkie aktualności

Konkurs dla białostoczan – „Palcem po m’apce”

Jeszcze tylko do 24 czerwca można wziąć udział w konkursie „Palcem po m’apce”, organizowanym przez Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Ośrodek ten prowadzi archiwum historii mówionej Mediateka CLZ i chce zachęcić mieszkańców do współtworzenia treści, które będą dostępne na jego stronie internetowej.

Celem konkursu jest wyłonienie trzech projektów spacerów historyczno-edukacyjnych po Białymstoku. Zwycięskie projekty zostaną przez ich autorów zrealizowane i przygotowane do publikacji w aplikacji „Palcem po m’apce” na stronie www.mediateka.centrumzamenhofa.pl. Aplikacja będzie wirtualnym przewodnikiem po mieście. Znajdą się w niej trasy spacerowe, po których będzie można poruszać się z pomocą nawigacji. Na każdym z punktów trasy będzie można poznać jego historię w formie tekstów, filmów, zdjęć lub grafik.

Zwycięzcy autorzy trzech najlepszych projektów spacerów otrzymają wynagrodzenie za ich realizację w kwocie 1000 zł, a wyróżnieni 300 zł. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 lipca.

Zasady udziału w konkursie znajdują się na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury.

wszystkie aktualności