wszystkie aktualności

Fotowspomnienia – Archiwum Społeczne Łazienek Królewskich

Cyfrowe kopie różnego rodzaju materiałów związanych z Łazienkami Królewskimi, powstałych nie później niż w 1995 r., można wysłać do letniej rezydencji króla Stanisława Augusta w ramach drugiej edycji projektu pod hasłem „Fotowspomnienia – Archiwum Społeczne Łazienek Królewskich”.

W drugiej odsłonie projektu muzeum przyjmuje: fotografie, pocztówki, rysunki, ryciny, mapy, plany, dokumenty, w tym listy, pamiętniki, druki ulotne, artykuły i wycinki prasowe, wspomnienia i relacje w formie plików tekstowych, skanów rękopisów lub maszynopisów, nagrań audio lub wideo.

Pierwsza edycja odbyła się w 2020 r., pt. „Fotowspomnienia, czyli Wasze Łazienki Królewskie”. Jej efekty można obejrzeć w galerii online. Są to zdjęcia z okresu od początku XX w. do lat 90. – rodzinne pamiątki z domowych archiwów, dokumentujące wspomnienia gości tego wyjątkowego zespołu pałacowo-ogrodowego, nazywanego też „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”.

Projekt koordynują Agata Pietrzyk-Sławińska, Jolanta Żubrowska i Ewa Zagawa.

Zdjęcia wykonane w Łazienkach Królewskich i inne jednostki archiwalne związane z tym muzeum są także w Otwartym Systemie Archiwizacji. Zapraszamy do oglądania!

wszystkie aktualności