wszystkie aktualności

Do zobaczenia na Pradze!

Dom Kultury Praga w Warszawie otrzymał klucze do odnowionego XIX-wiecznego pałacyku Konopackiego, mieszczącego się przy ul. Strzeleckiej 11/13. Już w wakacje w zabytkowych wnętrzach prowadzone będą pierwsze zajęcia.

W środku znajdują się m.in. pracownie kulinarna, krawiecka i sitodruku, sala wystawowa i taneczna. Wkrótce w pałacyku będą się odbywały warsztaty, wydarzenia i koncerty.

– Pierwszy ważny projekt, który zrealizujemy w nowej siedzibie, będzie dotyczył twórcy tego miejsca. „Ksawery Konopacki – historia nieznana” to inicjatywa, której celem jest przybliżenie mieszkańcom tej ważnej dla Pragi-Północ postaci. W ramach projektu stworzymy archiwum społeczne, będziemy organizować spotkania z osobami związanymi z historią pałacyku oraz zaprosimy na międzypokoleniowe warsztaty artystyczne. Ogłosimy również konkurs na portret przedstawiający Ksawerego Konopackiego. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w formie grafiki umieszczonej na elewacji budynku – mówi gazecie Mieszkaniec Klaudyna Desperat z Domu Kultury Praga.

wszystkie aktualności