wszystkie aktualności

Biskupia Górka w fotografii

W Gdańsku, na ulicy Biskupiej 4, otwarto wystawę fotograficzną pod tytułem „Nasza dawna BG”, pokazującą Biskupią Górkę w latach 1946–1980. Będzie można ją oglądać do końca października.

Wystawę przygotowało Stowarzyszenie Biskupia Górka z grupą Nasza dawna BG, dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańska.

Na ekspozycji prezentowanych jest ponad 100 zdjęć, pochodzących z rodzinnych albumów dawnych i dzisiejszych mieszkańców Biskupiej Górki. Można na nich zobaczyć: życie codzienne mieszkańców, świąteczne spacery rodzinne i zabawy dziecięce, zaułki, domy i sklepy, często już nieistniejące, a także nadzwyczajne wydarzenia z życia dzielnicy, na przykład pożar kamienicy w 1980 roku.

Zdjęciom towarzyszą krótkie notki ze spisanymi wspomnieniami. Na ekspozycji można też zobaczyć kilka przedmiotów użyczonych przez mieszkańców Biskupiej Górki i dokumenty.


Prezentowane na wystawie fotografie zostały zebrane przez związane z Biskupią Górką osoby, które kilka miesięcy temu utworzyły prywatną grupę na Facebooku. Nie wszystkie zdjęcia zmieściły się na ekspozycji, ale wszystkie zasilą zbiory Archiwum Społecznego Biskupiej Górki, tworzonego od wielu lat przez Stowarzyszenie Biskupia Górka. Część zbioru publikowana jest na stronie Biskupiagorka.pl.


Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

wszystkie aktualności