wszystkie aktualności

Białystok: warsztaty rodzinne „Kapelusz Ludwika”

21 maja w Centrum im Ludwika Zamenhofa odbędą się warsztaty rodzinne „Kapelusz Ludwika”.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać bliżej Ludwika Zamenhofa – wybitnego białostoczanina i twórcę języka esperanto. Obejrzą wystawę „Białystok młodego Zamenhofa” i dowiedzą się, jak wyglądał Białystok i kim byli jego mieszkańcy w XIX wieku. Nauczą się także rymowanki w esperanto i samodzielnie wykonają kapelusz Ludwika, wykorzystując do tego technikę pasteli olejnych.

Po warsztatach przewidziane jest zwiedzanie plenerowej wystawy „Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej” na Rynku Kościuszki i pozowanie do wspólnego zdjęcia przy muralu z Ludwikiem Zamenhofem.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11.00. Minimalny wiek uczestników to pięć lat. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 85 67 67 367 lub lewonczuk@centrumzamenhofa.pl.

Warsztaty towarzyszą wystawie „Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni publicznej”, która powstała we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie i Norweskim Centrum Studiów nad Holocaustem i Mniejszościami w Oslo.

wszystkie aktualności