Aktualności

04.10.2021
Ogólne

IPN: Unboxing obrazów

Do 11 października Instytut Pamięci Narodowej przyjmuje zapisy na konferencję „Unboxing obrazów. Wpływ archiwów audiowizualnych i fotograficznych na kulturę”.

04.10.2021
Ogólne

Muzeum w Koninie zbiera wspomnienia

Muzeum Okręgowe w Koninie w ramach projektu „Zakopany krajobraz” pracuje nad budową społecznego archiwum wspomnień i fotografii pochodzących z miejscowości wysiedlonych przez kopalnię.

29.09.2021
Ogólne

Dzień Archiwisty: doceńmy archiwa rodzinne

30 września, w dniu św. Hieronima ze Strydonu, który jest patronem archiwistów, obchodziliśmy w Polsce Dzień Archiwisty.

28.09.2021
Ogólne

Z aparatem po Ulrychowie

10 października w Warszawie na Woli odbędzie się spacer fotograficzny pt. „Mój Ulrychów. Spacer fotograficzny po Ulrychowie”. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Grupa w Działaniu, Fundacja Seniorwizacja, Partnerstwo Lokalne Ulrychów Mieszkańców oraz MAL Kotłownia.

16.09.2021
Ogólne

Strażacy docenieni za archiwum społeczne

Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobuczynie zdobyła statuetkę Florian w kategorii „Kultura i Tradycja” w IV edycji konkursu Floriany.

16.09.2021
Ogólne

Zatorski Tydzień Naukowców

Od 20 do 26 września Gmina Zator we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie organizuje Zatorski Tydzień Naukowców. W ramach wydarzenia Urząd Miejski w Zatorze wspólnie z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, Towarzystwem Miłośników Ziemi Zatorskiej oraz Regionalnym Ośrodkiem Kultury tworzyć będzie archiwum społeczne Gminy Zator.