wszystkie aktualności

Powstaje archiwum społeczne gminy Jabłoń

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłoniu i Muzeum im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu organizują 19 listopada spotkanie „…uchronić od zapomnienia – zbudujmy razem archiwum społeczne”.

Spotkanie mieszkańców gminy Jabłoń, którzy chcą zaangażować się w budowanie archiwum społecznego, odbędzie się o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłoniu. W programie przewidziane są: wykład Łukasza Banaszczuka na temat gwar Podlasia i Polesia – dziedzictwa Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz wykład Grzegorza Korpysza pt. „Mazanowscy”. Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych związanych z tymi tematami.

Tworząca archiwum społeczne Biblioteka zwraca się do mieszkańców gminy Jabłoń z prośbą o udostępnienie pamiątkowych zdjęć i wspomnień, które zasilą zasoby archiwum. W celu przekazania materiałów do zeskanowania lub udzielenia wywiadu, można się kontaktować z pracownikami Biblioteki osobiście (ul. Jadwigi Tokarskiej 2/3), telefonicznie pod numerem 83 356 00 48 lub pisząc na adres mejlowy gbpjablon@vp.pl.

wszystkie aktualności